Ben Kimim?

Hakkımda

Gelişen teknoloji neticesinde birçok insan bilgiye internet üzerinden ulaşmaya çalışmaktadır. Fakat bir site ya da blog açarak paylaşımlarda bulunmanın oldukça kolay olması interneti kaynaksız ve yanlış bilgilerin çöplüğü haline getirmiştir. Bu siteyi oluşturma amacım bir nebze de olsa tarih ve kültürel bilgi alanında hakikati ifade eden, kaynaklardan ve doğru bilgiden ayrılmayan bir platform kurmaktır.

İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü’nde eğitim görmem, yıllardır yaptığım araştırmalar ve okumalar bu siteyi kurmamdaki temeli oluşturmaktadır. Öncelikli amacım internetin getirdiği rahatlıkla okumaktan vazgeçen ve hazır bilgiyi arayan kişileri okumaya teşvik etmektir. Bu nedenle burada bazı tarihi kitaplardan ya da Türk ve dünya klasiklerinden incelemeler görebileceksiniz. Hazırladığım içerikler ve yaptığım analizler uzun araştırmaların ve okumaların sonucudur. Ülkemizde gerçek tarihin ve yazılı tarihin farklılık gösterdiği bir gerçektir. Bende bu gerçek üzerinden çıkarak doğru bilgiye ulaşmada bilgi kırıntıları sunmaya çalışacağım.

Sitenin Amacı

Birçok yazarın gerçekleri ortaya çıkaracağım gibi çok iddialı sözlerle ortaya çıktığını görmüşsünüzdür. Gerçeklerin ortaya çıkarılması birkaç yazıyla ya da belgeyle mümkün değildir. Tarihi olaylar günümüz şartlarında değerlendirilmemelidir. Günün şartlarının ve dönemin kişilerinin düşünce yapıları tam bir kesinlikle değerlendirilemeyeceğinden tarihi olaylara doğru veya yanlış demek gereksizdir. Öncelikle olaylar neden-sonuç ilişkisi içerisinde değerlendirilmeli ve olaylar tüm ayrıntılarıyla ortaya çıkarılmaya çalışılmalıdır. Tarihte tek bir doğru ya da tek bir yanlış yoktur. Bu nedenle tarihçinin öncelikli amacı geçmişi, bilgiler ve belgeler ışığında okuyucuya aktarmak olmalıdır.

                                                                                                                                                          Saygılarımla
Sergen DEMİRTAŞ